Kaviž jajčevcev f1

Caviar F1 je hibrid med sezono, primeren za gojenje tako v rastlinjakih kot v odprtih tleh. Za hibrid je značilna visoka produktivnost - skoraj 7 kg na 1 kvadratni kilometer. m.

Opis

Jajčevci Caviar F1 s temno vijoličnimi sadeži v obliki hruške so primerni za izdelavo kaviarja in domače konzerviranje. Belo meso skoraj brez semen ali grenkobe.

Ob pravilni negi zraste rastlina, ki raste s svetlo zelenimi listi. Pred sajenjem jajčevcev je potrebno namestiti podstavek za vezanje, saj so plodovi precej težki (do 350 g) in grm lahko pade pod njihovo težo.

Jajčevci kaviar F1

Gojenje in nega

V maju lahko ta hibrid že posejemo v rastlinjaku. Ko gojimo sadike v odprtem tleh, jajčevec sadimo v začetku marca, konec maja pa lahko poganjke že odnesemo v odprto tla. Globina setve - ne več kot 2 cm. Seme vseh vrst ali hibridnih jajčevcev pred sajenjem je priporočljivo preveriti za kalitev in kalitev. Ta video vsebuje veliko koristnih informacij o sajenju jajčevcev..

Hibridne poganjke občasno zalivamo z raztopino mulleina. Pri zalivanju morate paziti, da tla okoli poganjkov ne erodirajo.

Pomembno! Hibridna semena F1 smo dobili z vzrejo. To pomeni, da za kasnejše zasaditve niso primerna tista semena, ki jih je mogoče zbrati iz zorjenega sadja.

Če nameravate gojiti to sorto prihodnje leto, bi morali biti pripravljeni na dejstvo, da bo treba semena kupiti v trgovini.

Priprava toplogrednih tal

Pred sajenjem te vrste jajčevcev je priporočljivo razkužiti rastlinjakovo zemljo. Pripravljeno in gnojeno zemljo segrejemo v pečici ali obdelamo s paro ali vrelo vodo. Škropljenje in zalivanje tal za jajčevce z raztopino formalina ali beliča sta učinkovita za preprečevanje bolezni, kot so pozno piščavka in črna noga. Optimalna gostota sajenja ne presega 4-5 rastlin na 1 kvadratni kilometer. m.

Ta hibrid ljubi vlažna tla, nasičena z mineralnimi in organskimi gnojili. Sorta toplogrednih jajčevcev ne potrebuje stalne razsvetljave, za polno sadje pa potrebuje kratek dnevni čas. Umetno ga je mogoče ustvariti s senčenjem postelj..

Vrhunski preliv

Gnojenje tal z mineralnimi in organskimi gnojili je treba izvajati najpozneje 15-20 dni pred pričakovano spravilo. Izvajanje takšnih postopkov v obdobju plodovanja negativno vpliva na okus. To še posebej velja za brizganje jajčevcev s kemikalijami za preprečevanje ali zatiranje bolezni in škodljivcev..

Ocene

Anatolij, 46 let, Kurganska regija
Najraje imam rastlinjake ali hibride jajčevcev, saj je v našem podnebju gojenje "modrega" na odprtem terenu izguba časa. Hibridni kaviar F1 je všeč videz in okus. Težki mesnati sadeži so se dobro prilegali kaviarju. Piling je nežen, nismo ga očistili. Sadike v rastlinjaku nisem naredil. Takoj smo pripravili posteljo in na razdalji 50-60 cm naredili plitve luknje in v vsako posadili seme. Ker vedno posejem semena pred setvijo, je bilo takoj jasno, kaj bi bilo dobro. Le polovica je zaspala na tleh. Vrtno posteljo je prekril s filmom, približno 20 dni pozneje jo je zlil v luknje zemlje, tako da je pokrila steblo jajčevca, ki sega do listov kotiledona. Da preprečim napadanje škodljivcev, sem občasno škropil rastline in stene rastlinjaka s česnovo juho.
Elena, 51 let, Orlovska oblast
Kaviar F1 mi je bil všeč po pogledu in okusu, lani sem se odločil, da bom poskusil gojiti to sorto. Takrat sem izvedel, da to sploh ni sorta, ampak hibrid. Že več let sadim jajčevce, vem, kako je zemlja pripravljena, kakšne gredice je treba narediti. Poslušala sem kritike sosedov, ki že leta uspešno gojijo kaviar F1. Semena, ki sem jih kupila v trgovini, so se razveselila prijaznih poganjkov. Jajčevci so šli dobro v rast, vendar me je presenetilo, da je rastlina tako velika in plodovi tako težki. Nezavedno, da za opore niso poskrbeli vnaprej, zato sem moral, ko so plodovi odhajali, na hitro zgraditi treščico in nanjo privezati grmovje. Sadje je malo, a vse to se več kot plača z velikostjo sadja. Z ene postelje (približno 14 grmov) so zbrali več kot 20 kg jajčevcev. To je bilo dovolj za kaviar in solate..
Oleg, 50 let, Vladimir regija
Vsako leto v rastlinjaku posadim več sort jajčevcev. Kaviar F1 je imel rad svojo mesnost. Hibridna semena so močna, dobro kalijo. Sama naredim zemljo za jajčevce in druge rastline - na dvorišču sem posebej izkopala dve jami in tam spravljala listje, žagovino, gnojila iz trgovine, kravji in piščančji gnoj. Nato zalijem z vodo in pokrijem s filmom. Vztrajam leto dni, nato lopato in mešam s tlemi. In na tej podlagi imam zdrave, močne jajčevce. Kaviar sorte F1 po načelu gojenja se ne razlikuje od drugih sort jajčevcev. Zato lahko na eni postelji gojim 5-6 vrst te rastline.
Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti