Kamori - opis in značilnosti pasme pakistanske koze

Vzhodna pasma kamorijskih koz je za Rusijo precej redka, vendar je njihovo število v Pakistanu zelo veliko. Videz predstavnikov te pasme je zelo zanimiv, zaradi česar postajajo vse bolj priljubljeni in povpraševani.

Kozji kamori

Značilnost

Koze te pasme je mogoče zlahka razlikovati od drugih, če natančno pogledate telesnost, težne kategorije, dolžino nog in ušes. Za vrsto je značilna nenavadna barva, kot ni kdo drug. Camori koze iz kategorije govedi. Koze v svoji teži dosežejo do 90 kg, koze - do 60.

Značilnosti koz Camori:

  • Reja v mlečni smeri, čeprav je primerna za meso. Toda manj uspeha v njej.
  • Koze tehtajo 90 kg, bili so primeri, ko so presegli oznako 100 kg.
  • Teža koze doseže 60 kg.
  • Edinstvena črna, rjava in bela barva, s pikami različnih velikosti, oblik in lokacij na telesu.
  • Za koze Camori je značilno gojenje pašnikov.
  • Odlično za ohranjanje v toplem podnebju, značilno za vzhodne države.

Kamori se je v Pakistanu dobro ukoreninila. Tam je okus njihovega mesa, ki ga jedo ne le v eni državi, temveč tudi v sosednjih, kjer je tudi povpraševanje, zelo cenjen. Kamorih koz v teh državah ni tako enostavno najti, in čeprav jih nekje vzrejajo, jih ni enostavno najti na trgu, poleg tega pa so tudi zelo drage..

Opis pasme

Koze Kamori so zelo priljubljene v Pakistanu, mestu Sind, kjer so bile ustvarjene. Njihovo število v državi daleč presega število koz drugih pasem, ki jih tam vzrejajo..

Kamorske koze so po videzu zelo podobne drugim pakistanskim kozam. Zanje so značilna dolga, viseča ušesa, grbast nos. Samci izgledajo nekoliko drugače, imajo dolge noge, ki so bistveno večje od dolžine nog samic. Kamorske koze v svoji rasti pridobivajo več kot meter. Obstajajo tudi predstavniki vrste, ki lahko zraste do odrasle osebe.

Oblika glave spominja na majhno melono enake ovalne oblike, okroglo in gladko. Ob straneh so oči, čedna usta na koncu glave, z zadnjega dela glave pa rastejo majhni rogovi. Obstajajo primeri, ko se glava ne dvigne veliko nad ravno telo, velika pa je tudi razlika, ko dolg vrat loči glavo od telesa. Telo je ravno, brez ovinkov. Na zadku raste majhen rep, ki je dvignjen navzgor.

Barvanje je lahko tudi drugačno. Obstajajo:

  • bele koze, z rjavimi ušesi, ki visijo po vratu;
  • popolnoma rjava;
  • rjavo-črni ali pegavi, ko se mešajo črni, beli in rjavi odtenki.

bele koze z rjavimi ušesi

rjave koze

pegaste koze

Kamorske koze so primerne za vse kmete, od lastnika ne potrebujejo veliko izkušenj in denarja, nezahtevne so. Razen stroškov živali.

Imenovanje

Glavnina kamorskih koz je vzgojena za široko proizvodnjo mleka. Z enim posameznikom lahko dobite približno 1,5 litra mleka. Uporabljajo se tudi za pridobivanje mesnega izdelka, to dokazuje teža koz, ki po svojih značilnostih zanjo dobijo pozornost. Toda proizvodnja mesa ni tako razširjena kot mlečno.

Prednosti in slabosti

Glavne prednosti te pasme so naslednje značilnosti:

  • videz, ušesa, noge, barvanje, ki ni značilno za nobene druge pasme;
  • okusna vrednost mesa;
  • se pogosto uporablja v proizvodnji mleka, pa tudi v mesu;
  • hitro pridobivanje teže, ki doseže 100 kg;
  • zlahka prenašajo vse podnebne razmere.

Camori koze imajo naslednje pomanjkljivosti:

  • visoke cene čistokrvnih posameznikov, nizke stroške najdemo samo za hibride, ki so široko razširjeni v sosednjih državah;
  • nizka združljivost s proizvodnjo mesa.

Značilnosti vzreje

Zdaj je srečati čistokrvne koze Kamori v Rusiji velika redkost. Povprečna cena otroka lahko preseže 200.000 rubljev. Zato si ne more vsak kmet privoščiti vzreje pasme na svojem ozemlju s poznejšimi deli na proizvodnji.

Otroci

Koze zlahka ohranjajo svojo produktivnost, ki je že na višini, pod ne zelo ugodnimi podnebnimi pogoji in slabo prehrano. Tudi v primeru, da živijo v neugodnih razmerah, se posamezniki počutijo precej udobno.

Samice pasme imajo svetel, izrazit vimen. Glede na velikost samice lahko na dan dobite od pol do šest litrov mleka.

Ocene

★★★★★
Elena, 43 let, kmetica, Klin. Ne tako dolgo nazaj so se mi sanje uresničile. Neposredno iz Pakistana je priletel moj kozliček - Kamori. Pregledala je vse potrebne karantene, cepljenja in po 7 mesecih se je nastanila na moji kmetiji. V prvem karantenskem mesecu je živela v hlevu, poleg konja. Sprva me je skrbelo, da se sama ne bo počutila udobno, ampak se je zmotila. Zelo očarljivo. Prišlo je poletje in koza je rasla, dozorela. Dolge noge, lepa oblika telesa. Daje veliko mleka in sploh ne obžalujem, da sem ga pridobil.
★★★★★
Irina, 46 let, kmetica, Aleksin. Veliko se lahko reče o njih, vendar mi bo uspelo narediti tisto, kar mi je najbolj všeč, in tudi druge lastnosti so upravičene. Zelo rad imam mleko - ne samo sladko, ampak zelo!


Kamorske koze so lepe, kakovostne in jih odlikuje produktivnost. Stroški živali so visoki, vendar se vsi stroški hitro izplačajo, poleg tega pa je treba ustvariti posebne pogoje za njihovo vzdrževanje.

Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti