Paradižnik pregleda mojo ljubezen

Sorta paradižnika Moja ljubezen je med prebivalci južnih območij zelo priljubljena. Rdeči paradižnik odlikujeta podolgovata konica, odlični indikatorji okusa in neprekosljiva paradižnikova aroma.

Sorta paradižnika "Moja ljubezen"

paradižnikova semena "Moja ljubezen"

plodovi sorte paradižnika "My Love" so sočni, dišeči in ne kisli

Zgodovina sorte

Vrsta so domači znanstveniki razvili pred nekaj več kot 10 leti. Leta 2008 je bila ta sorta dodana v državni register. Kmetje s Krima, Kubana, Astrahana in drugih toplih regij priporočajo to kulturo. rastejo na odprtih tleh. Prebivalci hladnejših krajev lahko v rastlinjaku gojijo raznolikost.

Opis in opis paradižnika Moja ljubezen

Glavna prednost je izrazit okus po paradižniku. Kaša ni počasna in nasičena. Paradižnik je kot nalašč za solate in pire krompir.

Produktivnost

3 mesece po kalitvi začne paradižnik zoreti in vse rastline hkrati. Na grmu lahko raste 5 grozdov po 6 paradižnikov, to je približno 30 plodov iz vsakega grma.

Masa enega ploda je 200 g, 1 grm prinese približno 5 kg, z 1 kvadratom. m lahko zberete približno 20 kg.

Opis ploda

Paradižnik je okrogle oblike, na koncih je rahlo poudarjen, senca je svetlo rdeča. Kaša je sladka, nežna, lepo izgleda v kontekstu. Semenske komore - 3-4.

Prednosti in slabosti

Raznolikost Moja ljubezen, kot druge rastline ima prednosti in slabosti, je treba te nianse upoštevati pri gojenju rastlin.

Prednosti paradižnika Moja ljubezen:

  • zgodnja sorta zorenja;
  • toleranca na sušo in vročino;
  • odlična toleranca na ekstremne temperature;
  • pastorka je mogoče izpustiti;
  • sočasno jajčnike in dozorevanje grmovja;
  • močna imunost proti boleznim;
  • univerzalna uporaba;
  • odličen okus.

Slabosti paradižnika Moja ljubezen:

  • nizka produktivnost;
  • nezanesljiv peduncle;
  • izbirčnost v fazi rasti.

Sprejemljiv čas za gojenje

Po zrelosti je ta sorta paradižnika srednje zgodnja. Sadje začne roditi 90 dni po nastanku. Če želite presaditi sadike v odprto zemljo v maju (začetek junija), morate seme posejati v zadnjem tednu marca.

Preberite članek o, kako kalijo paradižnikova semena za sadike.

Če paradižnik raste v rastlinjakih, potem lahko čas setve semen za sadike prestavite na prvi teden v marcu, nato pa na konec junija lahko uživate v okusnih in sočnih paradižnikih.

Sejanje semen

Gojenje doma

Ta sorta paradižnika ima močan pecelj, prtljažnik pa ne potrebuje podvezice, opore pa tudi niso potrebne. V odprtem tleh lahko storite brez ščepanja, vendar je vredno zapomniti, da bo to znatno upočasnilo zorenje.

V obdobju aktivnega razvoja se dobro odziva na gnojila s kalijem in fosforjem, pozneje pa lahko uporabite samo zapleteno preliv. Po sajenju potrebuje redno zalivanje in muljenje tal.

Priprava in sajenje semen

Pred neposrednim sajenjem semena je treba seme obdelati, da v prihodnosti grmovje ne bo izpostavljeno različnim boleznim. Za dezinfekcijo uporabite šibko raztopino kalijevega permanganata.

Semena postavimo v povoj ali gazo in spustimo v raztopino kalijevega permanganata (za 40 minut). Po tem seme spere z vodo in namoči v pospeševalec rasti, ki izboljša kalitev. Material za sajenje segreva v vodi četrt ure.

Shema sajenja semen je preprosta:

  1. Semena obdelajte, kot je navedeno zgoraj..
  2. Vzemite posodo, vanjo vlijte pripravljeno zemljo.
  3. Očiščena semena postavite na globino 3 cm, jih pokrijte s tanko plastjo zemlje, prelijte in pokrijte s folijo.

Gojenje sadik

Poleg tega sadik ni treba gnojiti. Takoj, ko se na rastlinah pojavijo 2 lista, jih lahko presadite v ločene lonce. Poletni prebivalci uporabljajo posebne rezervoarje za šoto, ki jih nato lahko postavite v tla skupaj z rastlinami.

Sadike paradižnika postavimo na sončno, toplo in prezračeno mesto. Rastline zalivamo enkrat na 10 dni, vendar je treba kontrolirati vlažnost tal. Poganjki lahko posadimo v odprto zemljo v začetku junija, glavna stvar je, da so tla že ogreta.

Če sami nimate priložnosti gojijo sadike paradižnika, potem ga lahko dobite pri poletnih stanovalcih. Vendar pa morate pri izbiri ohrovtov vedeti, na kaj iskati.

Pravila za izbiro sadike paradižnika:

  • Klice kupujte v zadnjem tednu maja ali v začetku junija.
  • Sadike z jajčniki ne kupujte, ne bo prenašala presajanja.
  • Če ima rastlina plodove, jih natrgajte.
  • Ne kupujte zelo svetlih sadik, preveč je nasičenih z dušikovimi gnojili, posledično bo paradižnik prinesel malo sadja.
  • Ne sme biti rumenih listov, lis, ličink itd..
  • Rastlina naj bi imela že 7 listov.
  • Majhno steblo (velikost svinčnika), višina približno 0,3 m.
  • Mora biti v predalih ali posodah z zemljo.
  • Če ima prodajalec poganjke, posajene preveč na gosto, se bo med presaditvijo poškodoval koreninski sistem in trajalo bo veliko časa, da obnovite.

Priprava parcele za sajenje sadik

Boljša ko je zemlja za gojenje paradižnika, hitreje bodo rastline razveselile poletnega pisarja z rdečimi in zrelimi plodovi.

Zahteve za tla:

  • Tla ne bi smela vsebovati semen drugih poljščin, zlasti plevela.
  • Ličinke žuželk ne smejo biti v tleh.
  • Glavna zahteva za tla - mora imeti sposobnost zadrževanja vode.
  • Visoko ali nizko kisla tla niso dovoljena.
  • Zemlja vključuje biohumus in mineralne sestavine.
  • Paradižnik bolje raste v tleh s peskom ali drugimi sestavinami za razrahljanje, na primer s pepelom.

V specializiranih prodajalnah prodajajo posebne mešanice zemlje za paradižnik. Seveda jih nima smisla kupiti za odrasle rastline, lahko pa kupite mešanico za gojenje sadik.

Posebna tla za paradižnik lahko ustvarite z lastnimi rokami. Sestavljen je iz šote in gomolja (3: 1), žagovine, murve, peska, zemlje in pepela. Ta mešanica je odlična za gojenje paradižnika, vsebuje vsa hranila, potrebna za to kulturo.

Priprava tal

Tehnologija sajenja sadik

Ne boste imeli posebnega pomena, če sadike sadite v rastlinjaku ali v odprtem tleh, sadike morate pred presaditvijo v 2 tednih utrjevati. Moje ljubezenske sadike vsak dan več ur izvažamo v zrak, nato se čas poveča.

Donos grmovja lahko povečate ne samo s plodno zemljo, temveč tudi z opazovanjem razdalje med grmovjem (0,4 metra).

Sadike so zelo občutljive na visoke temperature, lahko prenesejo indikator +35 stopinj. Če pa je temperatura višja, poganjki začnejo zbledeti že ob dobrem zalivanju. Zaradi tega so sadike senčene.

V obdobju presajanja iz loncev v odprto zemljo so poganjki zahtevni od vlage, potrebujejo tudi koreninsko dihanje - tla se v 1 dneh v treh dneh zrahljajo vsaj 1-krat. Le postopki se izvajajo zelo previdno, da se ne poškoduje koreninski sistem rastlin.

Nega posevkov

Raznolikost paradižnika Moja ljubezen je zahtevna za zalivanje, med plodovanjem pa lahko dolgo ostane brez nje. Ne pozabite tudi na rahljanje tal, ščepanje in gnojenje.

Pravila zalivanja

Zdi se, da v zalivanju ni nič posebnega, vendar to ni tako. Paradižnik je južna kultura, zato ljubijo ne samo sonce in toploto, temveč tudi veliko količino vlage. Zalivanje je potrebno tako, da voda ne pade na liste in stebla. Vodo je treba jemati pri sobni temperaturi.

Zaradi pridelka lahko pride do prekomerne količine ali pomanjkanja vode. Zalivanje je izredno nevarno, kadar je vreme hladno, bolje je, da v deževnih dneh postelje ne zalivate.

V vročih dneh se voda dodaja vsak dan zvečer, včasih se zmanjša na 1-krat v 2 dneh. Zalijete ga lahko zjutraj, zvečer pa ga samo poškropite. Če rastlina nima dovolj vlage, pusti liste in jajčnike.

Vrhunski preliv

Gnojenje zemlje pred sajenjem je obvezno, vendar je treba tudi paradižnik obogatiti s koristnimi elementi v sledovih. V obdobju rasti in razvoja kulture se uporabljajo samo organska gnojila, saj lahko kemične sestavine škodujejo plodom in se kopičijo v njih. Med sezono se opravijo 2 glavni oblogi: takoj po sajenju sadik, nato pa po 20 dneh.

Primer preliva je na 10 litrov vode: 25 g dušika, 40 g fosforja, 15 g kalija. Suha gnojila razporedimo med vrsticami. Vsaka krmna komponenta je odgovorna za nekatere funkcije: kalij - temperira pridelek, fosfor - zagotavlja cvetenje in veliko število plodov, dušik - povečuje zeleno maso in je odgovoren za hitro zorenje paradižnika.

Postopno sajenje in oblikovanje grmov

Pasynkovka je odstranjevanje vseh stranskih poganjkov, ki se pojavijo v oseh listov. Ta postopek je namenjen sorti paradižnika. Moja ljubezen ni potrebna, vendar se lahko. Namen ščepljanja je tvorba velikih plodov. Odrežite dodatne poganjke takoj, ko njihova dolžina postane 3 cm. Takšen dogodek bo poletnemu prebivalcu pomagal pravilno in lepo oblikovati paradižnikovo grmovje.

Da bi v grmovje privabili čebele ali druge žuželke, rastline poškropimo s šibko raztopino medu ali sladkorja.

Obdelava tal in plevela

Tla na gredicah sort paradižnika Moja ljubezen mora redno pleveti in zrahljati. Razrahljanje pomaga koreninskemu sistemu prejeti več zraka. Tla dobro prepuščajo vlago, bolje jo je zrahljati z ravninskim sekalnikom Fokin, to orodje odlično odstrani plevel in preluknja tla, ne da bi se dotaknilo korenin paradižnika.

Prvič se razrahljanje izvede takoj po sajenju sadik v odprto zemljo. Po ponovitvi postopka vsakih 14 dni. Odvijte na globino 5 cm. Nekajkrat morate ročno odstraniti vse plevele. Odvečna trava negativno vpliva na rast kulture in nastajanje plodov.

Razrahljanje

Nabiranje in skladiščenje

Plodovi se pobirajo pozno poleti. Glavna stvar je, da ne odlašate s tem postopkom, tako da mraz ne pride, sicer letina dolgo ne bo delovala. Sadja ne nabirajte zgodaj zjutraj ali pozno zvečer - rosa bo občutno zmanjšala rok uporabe paradižnika.

Od zrnca zlahka ločimo samo zrelo sadje. Nabirate jih lahko tudi v zeleni barvi, ležejo in dozorijo, okus pa je veliko slabši. Toda tak paradižnik ne pokvari več.

V hladilniku jih hranimo približno en teden, predhodno pa jih podrgnemo z alkoholom. Paradižnik lahko hranite v kleti ali kleti z uporabo škatel iz lesa. Žetev položena na žagovina in zavita v papir. Več kot 3 plasti ni mogoče zložiti, repov sadja je treba usmeriti navzgor.

Paradižnik je tudi zložen v trilitrski kozarec in potresen z gorčičnim prahom. Kozarec je zaprt, paradižnik vnaprej operemo in posušimo. V tej obliki jih je mogoče hraniti skoraj šest mesecev..

Škodljivci in bolezni

Kljub močni imunosti sorte lahko še vedno vplivata dve bolezni na rastlino: apikalna gniloba in fomoza. Iz bakterijskih pik (fomozom) pomagata Hom in Fitolavin, od gnilobe - solna semena s kalcijem.

Ne odpovejte se preventivnim ukrepom, pred sajenjem se sadilni material segreva in obdeluje. Prav tako se morate držati zmernosti pri zalivanju, redno prezračevati rastlinjak.

Nekatere bolezni in škodljivci, ki škodujejo tudi sorti paradižnika Moja ljubezen: Fomoz (sredstvo za boj - "Lepidocid"), koloradski hrošček (sredstvo - Prestige), bučna listje in trpota (sredstvo - "Bison", "Actellik").

Mnenja o sorti paradižnika Moja ljubezen

★★★★★
Albina, 33 let, frizer, Astrahan. Sorta Moja ljubezen me je presenetila z odlično letino. Celuloza je sladka, vendar je majhna kislost, ki je dala poletno solato neverjetno svežino. Tesno in lepo sadje izgleda dobro v kozarcih.
★★★★★
Peter, 57 let, poletni prebivalec, Moskva. Paradižnik sploh ni muhast, potrebni so bili minimalni stroški. Najprej so kupili sadike, nato pa začeli sami gojiti. Kultura ima odličen okus, plodovi se dolgo skladiščijo in ne pokvarijo.


Sorta paradižnika Moja ljubezen hitro dozori, obrodi zdrave in okusne sadeže. Odlične rezultate lahko dosežemo zahvaljujoč pravilni skrbi za pridelek, upoštevanju vseh priporočil za zalivanje, sajenje in nabiranje plodov.

Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti