Maj - junij: kdaj posaditi semena kumar v odprto tla

sajenje kumarskih semen Pozdravljeni dragi vrtnarji! Lani sem se odločil zase, dovolj poskusov s kumarami. Gojil jih bom dedek maja - junija, vendar s sodobnimi tehnologijami. Sajenje kumar s semeni v odprto zemljo je bila moja odločitev. Bom povedal, kaj se je zgodilo.

Vsako leto vse pogosteje skrivamo kumare pod filmom. Tam so bolj udobni. Gojenje kumar v državi v rastlinjakih je dobra stvar, in če ni takšne priložnosti, da bi namestili celo majhen rastlinjak.

Sajenje kumarinih semen v odprto tla

Doma sem kupovala semena in gojila sadike kumar. Ampak bilo je mučno, nedavno se je zdelo, da so se pojavili, potem pa so minili. Česa preprosto niso storili, da bi jih rešili.

Pred sajenjem semen kumare neposredno v tla je potrebno izvesti več pomembnih dogodkov.

Izbira sedežev

Mesto za semena je bilo izbrano sončno in mirno. Tam je zrasel moj grah. Ravno najlepša predhodnica skupaj s paradižnikom, čebulo in zgodnjim krompirjem. Seme lahko posadite, kot se je izkazalo, na mestih, kjer je bila dinja, melona ali tikvica, le pred 2-3 leti.

V nasprotju z vsemi naučenimi govori, da ne bi kopala zemlje, je jesen celoten odsek dvignila na bajonet lopate. Bloki se niso zlomili, tla so čez zimo dobro zmrznila. Vsi izbrani rastlinski ostanki. Če je zemlja kisla, jo je treba apneti. Kaj se je zgodilo.

Pomlad je bila dobra in že aprila so se bloki zlahka zlomili in z grabljem sem hitro izravnala tla. Parcela je bila čista.

Priprava tal

Pred setvijo semen sredi maja, 5. maja, je zemlji dodala sestavo na kvadratni meter:

  • humus (1 vedro);
  • kompleksno mineralno gnojilo (2 žlice. l.);
  • lesni pepel (1 skodelica).

Vem, da sosedje v državi namesto humusa uporabljajo "BIUD" (organsko gnojilo). Po gnojenju sem ga spet izkopal in prelil z raztopino kalijevega permanganata, predhodno segreval vodo (za 1 kvadratni meter - potreboval je 6 l).

Da se zemlja segreje in gnojila dobro raztopijo, je postelja pokrita s filmom. Če so tla težka ali močvirna, je priporočljivo gojiti kumare iz semen na grebenih z globino vgradnje 1,5–2 centimetra.

Priprava semen

Za pripravo semen je dovolj, da jih eno uro namočite v močno raztopino kalijevega permanganata. Torej, razkuženi so. Nato sperem pod tekočo vodo. Pazite, da raste. In pred kratkim sem začel uporabljati biostimulator rasti Epin 12-15 ur.

Sejanje semen

Takoj, ko se tla segrejejo na temperaturo + 18-23 stopinj, je čas, da posadite semena kumar v odprto tla.

Vreme je maja precej nestabilno, saj sem seme kumar sejal konec maja, ko ni groženj zmrzovanju zemlje.

Pripravim žlebove (globine 3-4 cm), jih prelijem z vodo in semena razporedim po 10-15 centimetrih. Zaspim dobro zmečkan brez grud zemlje .

Sledili so kotiledonski listi, ki so redčili pristanek. Med sadikami puščam med 20–25 cm. Opažam, da uporabljam škarje in ne izvlečem šibkih rastlin - samo odrežem jih. Korenine sosednjih kumar niso poškodovane.

Naknadno redčenje - konec junija s 3-4 resničnimi lističi.

Koristne informacije v članku "Najboljše sorte kumar - prava izbira ".

Nega pridelka

Jaz pazim na pridelke, kot bi moral:

  • redno odstranjujte plevel;
  • zalivanje;
  • krmo;
  • boj proti škodljivcem kumar in njihovim boleznim.

Pred cvetenjem izvajam olupljenje, tako da koreninska masa raste in se rodovitnost poveča..

Zalijem ga le s toplo vodo zgodaj zjutraj, ali ko potemni. Pogostost namakanja glede na vlažnost tal (po 2–4 dneh).

Ko plodovi začnejo zoriti, povečajte zalivanje.

V nobenem primeru ne dovolite suše zaradi tal ali preobremenjenosti. Od tega listi porumenijo, plodovi pa dobijo grenak okus.

Če ni mogoče redno zalivati ​​zasaditev kumar, je priporočljivo, da tla mulčite, na primer s šoto. In ko se avgusta avgusta ohladijo noči, zelene hišne ljubljenčke prekrijte z netkano tkanino.

Vrhunski preliv

Koreninsko oblogo porabim vsakih deset dni. Uporabljam:

  • Mullein, razredčen z vodo (1: 5);
  • superfosfat (na 10 litrov vode - 30–40 g).

Pravilna nega kumar vedno daje odlične rezultate. Zdrave in plodne zasaditve kumar.

Trgatev

Ne dovolim, da plodovi zrastejo veliko, sicer bodo novi jajčniki redki. Ker pridelim skoraj vsak dan od jutra do poldneva vroče sonce.

In vendar morate pravilno pobrati kumare. Ne da bi se z rokami dotikal biča, pritiskam na steblo samo s palcem in držim kazalček.

Seveda, če vidim bolno kumaro, je ne pustim.

Želim reči, da je sajenje kumar s semeni v odprto zemljo maja-junija zadovoljilo s produktivnostjo. Zdaj bom samo na ta način gojila močasto aromatično zelenjavo.

Če vam ustreza, napišite. Lep pozdrav, Lyudmila Ostrovskaya. Moje vprašanje je modrim vrtnarjem: kako se spopadate z mozaikom na kumarah?

Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti