Opis, sorta in negovanje sorte paradižnika king kong

Tomato King Kong je nedoločna visoko donosna velikoplodna sorta paradižnika. Na srednjem pasu ga je priporočljivo gojiti v zaprtih tleh, na jugu pa - na odprtem.

Značilnosti gojenja

Sadike svetujemo, da sejemo 60–70 dni pred sajenjem na stalno mesto. Pri pristanku na 1 kvadrat. meter mesta imajo največ 3 rastline. Grm je oblikovan v 1-2 stebla. V tem primeru puščico pustite pod prvo cvetlično krtačo.

King kong

Lastnosti nege

Za dober pridelek morate upoštevati štiri preprosta pravila za nego pridelka. Sem spadajo:

  • Pravočasno toplo zalivanje.
  • Redno rahljanje tal.
  • Odstranjevanje plevela.
  • Gnojenje z mineralnimi gnojili (najbolje, če sta v njihovi sestavi kalij in fosfor).

sorta paradižnika

Opis sadja

Paprika King Kong je okrogla, v obliki srca, temno rdeče barve, tehta od 400 do 900 g. Primerna za svežo porabo in za vse vrste predelave paradižnika.

Sorta daje visok donos - več kot 5 kg paradižnika iz 1 grma.

odstranjevanje trave

Prednosti in slabosti sorte

Med prednosti paradižnika King Kong strokovnjaki ugotavljajo naslednje značilnosti:

  • Velikoplodni.
  • Uravnotežen okus.
  • Mehkost in sočnost.
  • Stabilen donos.

Minus sorte je obstoj številnih analogov z najboljšimi lastnostmi. Sem spadajo paradižniki, kot so Sprint Timer, Rose Charm, Kenguru Heart.

uravnotežen okus

Ocene vrtnarjev

Sorta King Kong je znana že kar nekaj časa. Uspešno ga gojijo številni poletni prebivalci. Vabimo vas, da si preberete nekaj pregledov o kulturi.

Valeria Alexandrovna, Belaya Kholunitsa, Kirov Region: „King Kong je odlična sorta. Uravnotežen okus, pridelek izjemne kakovosti. Brez sola v solatah. Primeren tudi za pripravo sokov in omak. Samo nepogrešljiv paradižnik. Jaz mu rečem kralj rastlinjaka. ".

rastejo poletni prebivalci

Nadežda Stanislavovna, pos. Znamenka, okrožje Belebejevski, Baškortostan: „Ta paradižnik je med sezono, nedoločen. V rastlinjaku je dosegel do 1,7 metra. Plodovi so lepi, enakomerno, po obliki spominja na srce. Okusni, sočni in zdravi velikani. Več bom posadil. Priporočam ga vsem. ".

Vladimir Sergejevič, Dolgoprudny, Moskovska regija: „Paradižnik se ne boji temperaturnih sprememb, odporen na toploto. Zalivanje je najbolje opraviti po sončnem zahodu. Dober rezultat je bil dosežen, ko je bila rastlina oblikovana v eno steblo. Plodovi so veliki, mesnati, sočni in sladki. Zbral sem 4–4,5 kg iz vsakega grma. ".

srednje nedoločen

Aleksandra Viktorovna, Rtishchevo, Saratovska regija: »Zasadila sem jo na sončni strani rastlinjaka, ne bojim se toplote, plodovi pa so z rumenostjo rasli. Paradižnik je zelo okusen, vendar ni za shranjevanje. Potrebno jih je hitro pojesti ali predelati. In to je morda najboljša ocena za paradižnikov sok. Sok je gost, bogat, zadovoljiv. Kozarec takega soka zlahka nadomesti zajtrk. ".

Kot kažeta opis sorte in pregledi o njej, je King Kong vreden predstavnik kulture paradižnika. Če upoštevate preprosta pravila kmetijske tehnologije, lahko dosežete impresivne rezultate pridelave..

sončna stran

Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti