Prehrambeni preliv za paradižnik

Pridelovalci zelenjave, ki gojijo paradižnik na svojih območjih, uporabljajo različna gnojila. Glavna stvar zanje je, da dobijo bogato letino okolju prijaznih izdelkov. Danes lahko kupite katero koli mineralno in organsko gnojilo. Pogosto vrtnarji raje uporabljajo najvarnejše možnosti.

Že nekaj let je postalo priljubljeno gnojilo Zdrazen za paradižnik, v pregledih vrtnarji večinoma kažejo na pozitiven rezultat. Razmislite, kaj je oblačenje, kako ga pravilno uporabiti.

Sestava gnojil

Gnojilo Zdorov Turbo se v Rusiji proizvaja za številne vrtne kulture, vključno s paradižnikom. Uravnoteži vse elemente v sledovih, ki so potrebni za zdravo rast in obilno sadje.

Zdravje za gnojila je sestavljeno iz:

  1. Dušik -15%. Ta element velja za najpomembnejši. Potreben je za fotosintezo, je gradbeni material za paradižnikovo tkivo.
  2. Fosfor - 20%. Ta element sintetizira beljakovine, škrob, saharozo, maščobe. Odgovoren za rast rastlin, pomaga ohranjati sortne lastnosti paradižnika. Ob pomanjkanju fosforja rastline zaostajajo v razvoju, cvetijo pozno.
  3. Kalij - 15%. Sodeluje v presnovnih procesih, ustvarja predpogoje za aktivno rast, je odgovoren za stabilnost paradižnika v neugodnih pogojih.
  4. Magnezijev in natrijev humat v 2%.
  5. Veliko število elementov v sledovih, kot so bor, mangan, baker, molibden. Vsi so v obliki kelata, zato jih rastline zlahka absorbirajo.
Pomembno! Domače kompleksno gnojilo Zdrazen ne vsebuje klora.

Embalaža za gnojila je različna, na voljo so vrečke po 15 ali 30 gramov ali 150 gramov. Dolg rok trajanja do tri leta. Zdravilo shranite na suhem, temnem mestu. Če ni uporabljeno vse gnojilo, ga je treba vliti v kozarec z dobro privitim pokrovčkom.

Prednosti

Zahvaljujoč biološko aktivnemu prelivu Zdrazen, ki ga izdelujejo v ruskih podjetjih, paradižnik lažje prenaša stresne situacije in nenadne spremembe temperature. To je zelo pomembno, saj večina vrtnarjev živi v rizičnem območju kmetovanja..

Zakaj pridelovalci zaupajo gnojilu Zdorov:

  1. Paradižnik tvori močan koreninski sistem.
  2. Število praznih cvetov se zmanjšuje, pridelek raste.
  3. Plodovi zorijo teden prej.
  4. Praškasta plesen, krasta, koreninska gniloba, pozno rdeča barva se praktično ne opazi na paradižniku, ki se hrani od sadik.
  5. Paradižnik postane slajši, okusnejši, ima več vitaminov.

Uravnotežena kemična sestava toplinskega preliva Zdravne prihrani čas pri pripravi raztopin z mešanjem nekaj preprostih gnojil.

Kako se prijaviti

Gnojilo Zdrav za paradižnik in papriko, ki se uporablja za koreninski in listni preliv. Prah se dobro raztopi v vodi, ne tvori oborine, zato ga rastlina že od prve minute začne absorbirati s koreninskim sistemom ali listnimi rezinami.

Pomembno! Za redčenje raztopine za hranjenje paradižnika morate uporabiti samo toplo vodo od 30 do 50 stopinj.

Z gnojilom Zdorov lahko delate po tem, ko raztopina pridobi sobno temperaturo.

Shema hranjenja

  1. Korenje zgornjega drenaž paradižnika se začne v fazi sadik. Ko se paradižnik "obrača" 2 tedna, se v 10-litrskem vedru raztopi 15 gramov snovi. Ta rešitev je dovolj za 1,5 kvadratnih metrov.
  2. Drugič je že na stalnem mestu, ko se pojavijo prvi brsti. Stopnja porabe je enaka..
  3. Po tem se hranijo čez 3 tedne. Če paradižnik raste v odprtem tleh, nato v zalivalko dodajte 15 gramov droge - to je pravilo za en kvadrat zasaditev. V rastlinjaku se koncentracija raztopine podvoji. Nekateri vrtnarji s koreninskim prelivom paradižnika z Zdrazenom Turbo dodajo sečnino.
  4. Za listno oblogo, ki se dvakrat izvede po sajenju sadik v zemljo, potrebuje 10 gramov vode le 10 gramov.
Pozor! Vedeti morate, da v eni čajni žlički ustreza približno 8 gramov, v škatlici vžigalic - približno 19 gramov gnojila.

Koreninsko ali listno oblogo paradižnika izvajamo bodisi zgodaj zjutraj pred sončnim vzhodom, bodisi zvečer.

Ne pozabite na varnost

Hranjenje Zdoro Turbo za paradižnik in papriko je dodeljeno razredu nevarnosti III, torej ne škodujejo človeku in živalim. Kljub temu pa morate izbrati varno mesto za shranjevanje.

Med pripravo raztopine in hranjenjem je treba nositi rokavice. Po zaključku dela so potrebni higienski postopki.

Nasveti za hranjenje:

Mnenja vrtnarji

Marianna, 39 let, Lipetsk
Gojim različne vrtne kulture, vključno s paradižnikom različnih sort. Pred nekaj leti so bile težave s sadikami: še pred sajenjem v rastlinjaku so bili poganjki lahki. Prijatelji so mi svetovali, naj kupim gnojilo Zdorov Turbo. Že tri leta so sadike vesele. Dvakrat jo zalivam na okensko polico in nato v rastlinjaku. Sledim navodilom na paketu. Zdaj ni težav.
Victoria, 45 let, Buzuluk
Močne sadike so tudi v meni redko rasle. Lani sem v trgovini imel pogovor s prodajalko, svetovala mi je, naj kupim gnojilo Zdrazen za paradižnik. Prišla sem domov, se ločila, kot je navedeno v priporočilih in nahranila sadike. Rezultat se je pojavil nekaj dni kasneje: moj paradižnik je postal zelen, stebla so se začela zgostiti. Zdaj bom imel gnojila vedno na zalogi, še posebej, ker je rok uporabnosti velik.
Andrey, 41 let, Chita
Rusko gnojilo Zdrav uporabljam že več kot eno leto. Dobra novica je, da je v celoti skladen z opisom. Moji paradižniki so kot vojaki, močni, zeleni. Treba je opozoriti, da sem od takrat, ko sem začel hraniti paradižnik s tem gnojilom, pozabil na pozno barvanje. Vse sadje je okusno, sladko..
Maksim, 54 let, Krasnojarsko ozemlje
Kot dolgoletni pridelovalec zelenjave želim novincem povedati, da je uporaba gnojila Zdrazen prava izbira. Lani se je izkazalo, da so bili več dni odsotni. Ko sem videl opuščene sadike, sem pomislil, da sem ga izgubil. A spomnil se je univerzalnega preliva Zdrazen, namazanih in zalivanih sadik paradižnika in paprike. Tri dni pozneje si je popolnoma opomogla. Gnojilo je poceni, količina raztopine za hranjenje je precej. Raje zalivam paradižnik pod korenino. Čeprav moji sosedje uporabljajo Zdoro Turbo za brizganje paradižnika. Priporočam, verjemite mi, paradižnik raste zdravo, ne zbolite, pridelek je odličen.
Irina, 28 let, Belgorod
Gnojilo Zdravno sem kupil po naključju, tik pred mano ga je kupil starejši stric in ga res pohvalil. Pogledala sem ceno in se skoraj nasmejala: bilo je zelo poceni. A vrtnar je prepričal k nakupu. Takoj sem se odločil poskusiti sadike paradižnika, nato pa zaliti v tleh. Veste, to je bilo prvo leto, ko se mi na paradižniku ni poškodoval niti en list. Gnojilo sem vlila pod korenino in škropila. Kako sem hvaležen vztrajnemu vrtnarju. Naj ima najproduktivnejše postelje.
Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti