Opis in značilnosti zvestobe sort paradižnika, ocene in produktivnost

Vsak poletni prebivalec, ki izbira sorte paradižnika, vodi svoja pričakovanja pri gojenju bodoče letine. Eden najbolj priljubljenih med vrtnarji je paradižnik Fidelity F1. Mnenja poletnih prebivalcev o njem so le pozitivna.

Značilnosti paradižnika so predstavljene v tabeli:

ImeZnačilnost
Obdobje zorenja plodovZgodnje (100 - 103 dni)
StopnjaHibridni
Uporaba sadjaSveže solate
Okus sadjaPrijetno
Sajenje rastlinPristaniški vzorec 70x40 cm
GojenjeZunanja in notranja
Nega posteljePlevenje, namakanje, gojenje, gnojenje
Barvni zrel paradižnikRdeča
Sadna masaDo 130 gramov
Produktivnost17 - 19 kg / m2

Paradižniki te sorte imajo naslednje prednosti:

paradižnik na vrtu

  • zgodnje zorenje plodov;
  • dober okus;
  • visoka produktivnost;
  • imajo dobro prevoznost;
  • odporen na temperaturne skrajnosti;
  • visoka imunost proti različnim boleznim.

Značilnosti gojenja

Semena za sadike začnemo saditi konec marca - v začetku aprila. Pred tem je potreben postopek dekontaminacije. Če želite to narediti, je treba semena postaviti v šibko raztopino mangana za 10 - 15 minut, nato pa jih lahko posadite v posebej pripravljene posode z zemljo do globine 2 - 3 cm.

Takoj, ko se na sadikah začnejo oblikovati prvi listi, lahko začnejo potapljati v ločene skodelice. Pri presajanju rastlin zalivamo z veliko vode.

paradižnik na veji

Pristanek na stalnem mestu se opravi na 55 - 70 dan izkrcanja. Praviloma se to izvede takoj, ko minejo nočne zmrzali. Na 1 m2 je priporočljivo posaditi 3-5 rastlin.

Pred drugim nabiranjem sadik je treba začeti kaljenje. Da bi to naredili, ga v toplem vremenu odnesejo na prosto.

Značilnosti gojenja zelenjave vključujejo kakovostno in redno nego. To so naslednje točke:

  1. Sistematično zalivanje rastlin z vodo sobne temperature (približno 22 - 25 ° C);
  2. Gnojenje grmovja z organskimi in mineralnimi gnojili. Pri nabiranju lahko uporabite nitrophos.
  3. Razrahljanje tal. Zaradi tega je koreninskemu sistemu zagotovljena potrebna količina kisika.
  4. Plevenje od presežnega plevela.
  5. Obvezno vezanje grmov. V zvezi z višino stebla je treba paradižniku zagotoviti kakovostno podporo. Če želite to narediti, uporabite rešetke, zatiči ali trakovi.

sočen paradižnik

Paradižnik je treba zalivati ​​samo s toplo vodo!

Mnenja poletnih prebivalcev

Julia, 35 let: "Zelo sočen in okusen paradižnik. Sprva sploh nisem verjel, ko sem prebral opis na embalaži s semeni. Ampak, goji paradižnik, sem bil popolnoma prepričan v to ".

Vladimir, 48 let: »Všeč mi je bil plod sorte Fidelity zaradi njegovega plodovanja. V rastlinjaku sem posadil približno 3 m2 ravno takšnih grmov. Iz njih sem nabral 45 kg sočnega sadja. To sorto sem že uspel priporočiti vsem sosedom v moji poletni koči ».

Visok pridelek in navdušene ocene o sorti paradižnika Fidelity je res razlog, da poskusite posaditi te paradižnike na svojem območju.

Delite na družbenih omrežjih:
Takole je videti